ردکردن این

نمایندگی تعمیر اسپیکر، آمپلی فایر و سیستم صوتی در کرج

تعمیر اسپیکر در کرج

تعمیر اسپیکر در کرج;اسپیکرها در انواع و اقسام اندازه‌ها و کاربری‌ها وجود دارند. به طور مثال یک اسپیکر خانگی با کیفیت می‌تواند لذت شنیدن موسیقی موردعلاقه‌تان و یا دیدن فیلم محبوبتان را چند برابر کند. اما همچون هر دستگاه دیگری اسپیکرها نیز گاها به تعمیر احتیاج پیدا خواهند کرد. اگر هزینه زیادی برای خرید اسپیکرهای خود کرده‌اید قطعاً تعمیر اسپیکر انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود. با توجه به وزن بالای بسیاری از این اسپیکرها پیدا کردن یک تعمیرگاه با کیفیت اما نزدیک نیز یک موضوع بسیار مهم تلقی می‌شود. در حال حاضر تعمیر اسپیکر در کرج به راحتی به وسیله تیم ما قابل انجام است.

نمایندگی تعمیر اسپیکر در کرج
تعمیر اسپیکر در کرج

اسپیکر چیست؟

همان‌طور که می‌دانید اسپیکرها بسته به نوع استفاده می‌توانند به دسته بندی‌های مختلفی همچون ایستاده، قابل حمل، بی سیم و…تقسیم شوند. تولید کنندگان داخلی و خارجی بسیاری در زمینه تولید اسپیکر فعال هستند. ازاین‌رو در زمان تعمیر اسپیکر کرج با ساختارهای متفاوت سر و کار خواهیم داشت. اگر با مشکلاتی همانند قطعی صدا، عدم روشن شدن دستگاه و یا شنیدن صداهای خش‌خش در اسپیکر محبوب خود مواجه شدید می‌توانید به نمایندگی تعمیر اسپیکر در کرج ما مراجعه نماید.

تعمیر اسپیکر در کرج

اگر بخواهیم دسته بندی اسپیکرها را کمی کوچک‌تر کرده و تعمیر آنها را نیز به دو بخش جداگانه تقسیم کنیم می‌توانیم اسپیکرهای بازار را به دو بخش اکتیو و پسیو تقسیم نماییم. اسپیکرهای اکتیو درواقع همان اسپیکرهایی هستند که دارای سیستم کنترل صوتی نظیر ولوم صدا می‌باشند. در دست دیگر اسپیکرهای پسیو اسپیکرهایی هستند که تنها صدای دریافتی از دستگاه‌هایی نظیر آمپلی فایر یا دیگر دستگاه‌ها همچون تلویزیون را پخش می‌کنند. هر دو این نوع اسپیکرها تا حدی دارای ساختاری مشابه هستند. اما تعمیر آنها با توجه به مشکلات متفاوت می‌تواند زمان و هزینه‌ای کاملاً متفاوت داشته باشد. ازاین‌رو پیدا کردن نمایندگی تعمیر اسپیکر کرج می‌تواند در زمینه هزینه‌های نقل و انتقال برای شما حائز اهمیت باشد.

خرابی و مشکلات اسپیکرها

همان‌طور که اشاره کردیم اسپیکرها نیز به دلیل ماهیت و ساختار خود همچون هر دستگاه دیگری دچار مشکلات و خرابی‌های مختلفی می‌شوند. به طور مثال تعمیر اسپیکر بلوتوثی کرج قطعاً هزینه‌ای متفاوت با تعمیر یک اسپیکر حرفه‌ای خواهد داشت. مشکلات و خرابی‌های اسپیکرهای اکتیو و پسیو با یکدیگر تفاوت دارد. اسپیکرهای پسیو به علت ساختار ساده در معمولاً دچار یک یا دو خرابی مشابه همچون سوختن بلندگو یا خرابی لایه‌های نرم می‌شوند. اما این موضوع در اسپیکرهای اکتیو متفاوت است.

نمایندگی تعمیر اسپیکر در کرج
تعمیر اسپیکر بلوتوثی در کرج

تیم حرفه‌ای تعمیر اسپیکر در کرج ما توانسته به لطف سال‌ها تجربه در زمینه تعمیر انواع اسپیکرها سیستم تشخیص مطلوبی را پایه ریزی کند. این موضوع سبب افزایش سرعت تشخیص مشکل و البته تعمیر اسپیکر محبوب شما خواهد شد. در مرحله اول به سراغ عملکرد خود بلندگو خواهیم رفت. زیرا یکی از متداول‌ترین مشکلات مربوط به اسپیکرها خرابی خود اسپیکر است.

در رتبه دوم رابط فرستنده اسپیکر که معمولاً به صورت یک سیم ساده است می‌تواند سبب بروز مشکل در سیستم اسپیکر شما شود. البته این موضوع در اسپیکرهای بلوتوثی می‌تواند مربوط به چیپ‌های فرستنده و دریافت کننده نیز باشد. در دست دیگر مبدل پخش کننده نیز که مسئولیت تبدیل الکتریسیته به صوت را دارد می‌تواند دچار مشکل شده باشد.

همان‌طور که اشاره کردیم عیب یابی بخش مهمی از پروسه تعمیر اسپیکر شما خواهد بود. با عیب یابی دقیق فرایند تعمیر می‌تواند سرعت بیشتری داشته و در نتیجه اسپیکر شما زودتر آماده به کار دوباره شود. تعمیر اسپیکر در کرج می‌تواند شما را از هزینه‌های اضافه نقل انتقال به دیگر شهرها رها کند.

مشکلات معمول در تعمیر اسپیکر

در ادامه به مشکلات معمول اسپیکر آشنا خواهیم شد. به طور معمول اگر پس از پخش فیلم یا موسیقی صدایی از اسپیکرهای شما شنیده نشود قبل از به فکر تعمیر افتادن می‌بایست نکاتی را دوباره چک نمایید. در مرحله اول صدای اسپیکر را کمی کمتر کنید تا در صورتی که مشکل برطرف شد با پخش ناگهانی صدای بلند به گوش‌های خود آسیب نزنید.

در مرحله اول به سراغ بررسی منبع برق بروید. قطع بودن، خوردگی سیم‌های برق به وسیله جوندگان یا حیوانات خانگی یکی از مشکل آفرین ترین موارد تعمیر اسپیکر در کرج است. از اتصال صحیح دوشاخه و پریز اطمینان حاصل کنید اگر مشکل برطرف نشد به سراغ بررسی کل سیم بروید. همچنین در این زمان از اتصال برق نیز اطمینان حاصل فرمایید.

تعمیر تخصصی اسپیکر در کرج
تعمیر تخصصی اسپیکر در کرج

بررسی کانال پخش اسپیکر از دیگر کارهایی است که قبل از تماس با ما می‌توانید انجام دهید. اگر از چندین سیستم پخش استفاده می‌کنید ممکن است بر روی کانال پخش اشتباهی قرار داشته باشید. پس از چک کردن این موارد می‌توانید به سراغ مشکلات مربوط به دستگاه‌های پخش کننده بروید. می‌توانید از یک اسپیکر که از سلامت آن اطمینان دارید جهت چک کردن آنها استفاده نمایید.

اگر با اسپیکر جدید مشکل برطرف نشد مشکل از منبع صدای شما است. اما اگر مشکل برطرف شد می‌بایست به سلامت اسپیکر خود شک کنید. با بررسی این موارد تا حد زیادی می‌توانید به موفقیت حل مشکل عدم پخش صدا امیدوار باشید. اما اگر تمامی موارد را مورد بازرسی قرار داده و نتوانستید اسپیکرهای خود را به تولید صدا بازدارید وقت آن است که با ما تماس بگیرید.

سخن پایانی

تیم تخصصی دنیای صدا می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان نسبت به عیب‌یابی و تعمیر اسپیکر شما اقدام نماید. اگر در کرج زندگی می‌کنید می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان و با کمترین هزینه اسپیکرهای خود را تحویل ما داده و پس از تعمیر تحویل بگیرید. تعمیر اسپیکر نیاز به تخصص و دقت بسیار دارد در صورتی که اسپیکر خود را به افراد غیر متخصص بسپارید مطمئن باشید به زودی دوباره احتیاج به تعمیر پیدا خواهید کرد.

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *